יום רביעי, 26 ביוני 2013

צומות


ארנה קובוס-מטפלת ברפואה טבעית-
בית מרפא בבית חגלה על פני יריחו,כתובת דאר עפרה- הר אפריים 18 - 90627
פקס, 02/9409038 ,052/8699300,
, www.jewishjericho.org.il ,ernajericho@gmail.com

 

 

ב"ה

 

צומות

 

התפרסמו במאה שעברה הרבה המלצות על צום לטובת הבריאות.

צום גמור ללא מים ואוכל משקיט את המערכות מן התעסוקה הבלתי נלאת לעיכול אינסוף דברים. במיוחד בתקופתנו של השפע שהאנשים זוללים בלי סוף גם כשלא רעבים ולא רק אוכל אלא מה שנקרא "חטיפים" = זבל מיותר . צריך להבין שהתעסקות באכילה כל שהי באה תמיד על חשבון משהו אחר.

במה אדם משקיע את כוחותיו? אם העיקר זלילה לפחות תוכל דברים קלים לעיכול. הפרה לועסת כל היום  עשב, קל לעיכול. זה לא פוגע בשאר המערכות. אבל כל החטיפים למיניהם כוללים או סוכרים או מלוחים או שומנים עם קמחי חיטה בעיבודים קשים כל זה לא מועיל מאומה לנו או לילדינו שרוצים את טובתם. מבחינה הזו צום מאוד מועיל. מרגיע את המערכות ונותן לשאר המערכות להתחזק. למשל תינוקות שמעמיסים עליהם אוכל, חולים לעיתים קרובות, למרבה הפלא של ההורים שכל כך משתדלים שלא יחסר להם.  מערכת החיסון נפגעת, מערכות עצבים  ועוד. אין לאכול ברווחים פחות משלוש שעות לתינוק קטן משנה ופחות מארבע שעות למבוגר. כולל מסטיק וחטיפים ופרות.

קשה להשתלט? יש לי רעיון. אם אדם מרגיל עצמו לצחצח שניים כל פעם אחרי הארוחה, אתה לא  תלכלך את הפה שוב.

הצום מעמיד במבחן את כמויות המים בגוף. המים מאזנים. צריך לשמור על כמויות המים כדי שלא יחסר ברגע של מבחן :מציאות של חום גבוה או צום או השארות ללא מים במדבר . לתינוקות הרכים כמות המים שלהם עולה ל80% וככל שמתבגרים כמות המים יורדת עד ל-40% אצל זקנים..אם יש עודף מים בגוף עוברים מבחנים אלה בקלות. התיבשות מאוד מסוכנת, עלולה לגרום להצטמקות, חום גבוה, וסכנה לחיים. מצד שני גם עודף מים מזיק. מדובר על שתיה מרובה בגבול המותר, לפי משקל הגוף, התנאים בסביבה והמאמץ.

יש עוד סכנה בצום והיא של הפרשות חומציות עודפות ממערכת העיכול. לאור זאת מציעים צום במים ששומר על איזון המים ושותף את החומצות.

לצורך טיפול יש עוד צום של מיצים לשם טיפול וקבלת תוצאות בהתאם. יש לנהוג כך רק על פי יעוץ.

הצום בהחלט מועיל לפעילות רוחנית מוגברת, מתאים להתבוננות, לפעילות גופנית מאומצת. ידוע על אנשי רוח בכל העולם ששינו את תזונתם לפשוטה וטבעית יותר כדי להשיג תוצאות רוחניות טובות יותר.

הרבה שואלים מה לאכול לפני הצום כדי להקל תחושת הרעב.

קודם כל כדאי לשתות כפול מן הרגיל. אכילת חלבונים מן הצומח חשובה לפני הצום כדי לשמור על המים ז.א פרוק הקטניות בעיכול משחרר חמצן ודו פחמן אלהים מתחברים החלבונם והמים לא נפלטים. אכילת סוכרים, מליחים ושומנים צורכים מים ולא שומרים.

צריכת המים בחיים נמנת כאחת מארבע יסודות העולם. עלינו להתחבר למים הטובים ביותר לשתיה  בלי תוספות לווי מיותרות  למתן  טעם ועוד. אין טובים ממי גשם או כתחליף מי מעיינות ומי תהום.

חשוב לזכור "לא על הלחם לבדו יחיה האדם". בצום אנו מוכיחים לעצמנו שאיננו משועבדים לאוכל.

 

לבריאות

ארנה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה